Muzeum Farmacji Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • slider
  • slide2
  • slide3

 
 
Muzeum Farmacji we Wrocławiu jest czynne dla zwiedzających w następujących godzinach:
 

 poniedziałek - nieczynne dla zwiedzających
 wtorek - 10:00 -18:00
 środa - 10:00 - 18:00
 czwartek - 10:00 - 18:00
 piątek - 10:00 - 18:00

 

Wejścia odbywają się o pełnych godzinach:

10.20 (pierwsze wejście)

11.00

12.00

13.00

14.00

15.00

16.00

17.00 (ostatnie wejście)

 

UWAGA!

Choć rozporządzenie Rady Ministrów z 25 marca 2022 r. znosi obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach, poza tymi, w których prowadzona jest działalność lecznicza, uczelniany Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego rekomenduje przestrzeganie dotychczasowych zaleceń sanitarnych, w tym stosowanie masek medycznych zakrywających usta i nos we wszystkich budynkach Uniwersytetu Medycznego.

Zachęcamy Państwa do stosowania się do zaleceń. Zalecenia sanitarne: dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku, maseczka zasłaniająca usta i nos, zachowanie dystansu w stosunku do innych zwiedzających.

Z uwagi na warunki lokalowe przyjmujemy grupy dziesięcioosobowe. Istnieje możliwość samodzielnego zwiedzania przez więcej niż dziesięcioosobowe grupy. Dla takich grup przewidziane jest wprowadzenie w sali ekspedycyjnej. Tam jednak zaleca się używanie masek ochronnych.
 
 


Zwiedzanie z przewodnikiem dla grup po dokonaniu rezerwacji pod numerem: 71 784 04 40 (zwiedzanie umawiamy tylko drogą telefoniczną, nie przez e-mail).

Nie zapewniamy przewodnika anglojęzycznego.
 
Indywidualni zwiedzający nie muszą dokonywać rezerwacji.
 
Zwiedzanie jest bezpłatne.
 
Uwaga!
Możliwość realizacji zajęć edukacyjnych i zwiedzania z przewodnikiem jest związana z dostępnością prowadzących w wybranym terminie. Pracownicy Muzeum zajmują się także pracą naukową - uczestniczą w badaniach terenowych, kwerendach i konferencjach naukowych.
 

 
 

Jak trafić?


 

Samochodem

Miejsca parkingowe w pobliżu Muzeum znajdują się w miejskiej strefie płatnego parkowania (okolice Rynku).

Komunikacją miejską (rozkład jazdy)

Najbliżej Muzeum Farmacji we Wrocławiu znajdują się przystanki autobusowe przy Galerii Dominikańskiej i ul. Świdnickiej, Szewskiej i Kazimierza Wielkiego.