Muzeum Farmacji Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • slider
  • slide2
  • slide3
Wrocławskie Kamienice
 
wroclawskie-kamienice.blogspot.com/

"Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najstarszych aptek w Polsce, a mliwe, że i pierwsza we Wrocławiu. (...) O barwnej fasadzie i o tym, co się za nią kryje - już niebawem"

wroclawskie-kamienice.blogspot.com/2012/10/ul-kurzy-targ-4.html


I Wrocławskie Kamienice po raz drugi:

"Po co komu dziura w gabinecie... ? Z pewnością o tym i o innych ciekawostach z życia codziennego aptekarza opowiedzą Wam pracownicy Muzeum Farmacji. Koniecznie wybierzcie się na wycieczkę, to niepowtarzalna możliwość obejrzenia świetnie odremontowanej kamienicy i poznania jej historii właśnie od tej najurokliwszej, najbarwniejszej strony - życia jej mieszkańców"

wroclawskie-kamienice.blogspot.com/2012/12/ul-kurzy-targ-4.html

Wrocław Fantastyczny

http://wroclawfantastyczny.blogspot.com/

„I choć tyle wieków minęło, choć medycyna i farmacja tak mocno posunęły się do przodu, to do dziś nie udało się wyprodukować żadnej z poszukiwanych przez pradawnych alchemików substancji. Do dziś nauka nie zna formuły ani kamienia filozoficznego, mającego przemienić każdą substancję w złoto, ani panaceum, czyli cudownego leku na wszystko. Dziś jedynie możemy poznać warunki ich pracy, chociażby odwiedzając Dom Śląskiego Aptekarza”.

wroclawfantastyczny.blogspot.com/2012/12/magia-dawnych-aptek.html

 

Podróże z Mamą i Tatą

podrozezmamaitata.wordpress.com/

„Zapraszamy Was do obejrzenia tych wszystkich skarbów farmacji, po to aby poznać lepiej historię nie tylko medycyny ale też miasta, gdzie aptekarz i jego apteka odgrywała coraz ważniejszą role”.

podrozezmamaitata.wordpress.com/2012/12/17/o-alchemii-miksturach-i-korzeniach-czyli-dom-slaskiego-aptekarza/

 

Spacerem po Wrocławiu

spacerempowroclawiu.pl/

"Choć Muzeum jest niewielkie, to prezentuje rozwój z zakresu zdrowia i lecznictwa - od alchemii po leki syntetyczne. Ponadto organizuje wystawy, warsztaty i konferencje naukowe"

spacerempowroclawiu.pl/index.php/linkownia


Wrocławskie Kamienice:
(wroclawskie-kamienice.blogspot.com/)

"Zawsze, kiedy przyglądam się jakiejś kamienicy, zastanawiam się, jak wyglądała pierwotnie: jak była zdobiona, czy mieściły się w niej sklepy, zakłady, czym żyli mieszkańcy, z czym się kiedyś kojarzył dany adres. Czasami udaje mi się dotrzeć do tych informacji...".

wroclawskie-kamienice.blogspot.com/2012/10/ul-kurzy-targ-4.html

I Wrocławskie Kamienice po raz drugi:

"Koniecznie wybierzcie się na wycieczkę, to niepowtarzalna możliwość obejrzenia świetnie odremontowanej kamienicy i poznania jej historii właśnie od tej najurokliwszej - najbarwniejszej strony - zycia jej mieszkańców".

wroclawskie-kamienice.blogspot.com/2012/12/ul-kurzy-targ-4.html

Wrocław Fantastyczny
(wroclawfantastyczny.blogspot.com/)

"I choć tyle wieków mineło, choć medycyna i farmacja tak mocno posunęły się do przodu, to do dziś nie udało się wyprodukować żadnej z poszukiwanych przez pradawnych alchelmików substancji".

http://wroclawfantastyczny.blogspot.com/2012/12/magia-dawnych-aptek.html

Podróze z Mamą i Tatą
(podrozezmamaitata.wordpress.com/)

"Czy wiecie, że jest we Wrocławiu miejsce, gdzie w ciemnej piwnicy wśród sieci pajęczych, czaszek i bulgoczących mikstur można dowiedzieć się czym parali się alchemicy? (...) Zapraszamy Was do obejrzenia tych wszystkich skarbów farmacji, po to aby poznać lepiej historie nie tylko medycyny, ale  też miasta, gdzie aptekarz i jego apteka odgrywała coraz wazniejszą rolę".

http://podrozezmamaitata.wordpress.com/2012/12/17/o-alchemii-miksturach-i-korzeniach-czyli-dom-slaskiego-aptekarza/